Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları

Hayalinizdeki Gülümseme İçin Beklemeyin!


Genetik faktörler, yetersiz ağız bakımı, kazalar ve çeşitli hastalıklar gibi pek çok nedenle kaybedilen dişlerin yerine implant uygulaması hastaya önemli konfor sağlıyor. Klasik implant uygulamasında uzun süre dişsiz kalınması estetik kaygılara neden olabilirken, çekilen dişin yerine aynı gün takılabilen “immediat implant” güzel bir gülüşle güne devam etme olanağı sunuyor. Memorial Hizmet Hastanesi Ağız ve Diş Hastalıkları Bölümü uzmanları, immediat implant uygulaması hakkında bilgi verdi.

Dişinizin eksilmesinden korkmayın

Dişin kaybedilmemesi için gösterilen bütün çabaya rağmen bazı durumlarda diş ya da dişler kaybedilebilmektedir. Kaybedilen diş yerinin boş kalması gülümsemekten çekinme ile birlikte kendine güvensizlik hissinin gelişmesine neden olabilmektedir. Dental implant uygulamaları diş eksiklikleri ve tam dişsizliğin çözümü için sıklıkla tercih edilmektedir. Geleneksel implant uygulamalarında implant yerleştirildikten sonra, gerekli uyumun sağlanması beklenerek diş yapımına geçilmekteydi.

Aynı gün gülümsemeye devam edebilirsiniz

İmplant uygulamasındaki gelişmeler hastanın dişsiz kalma süresini ortadan kaldırmaktadır. 6-8 hafta beklendikten sonra uygulanan implantların yerini artık aynı gün uygulanabilen immediat implant uygulamaları kullanılmaktadır. Halk arasında “Erken yükleme” veya “Diş ektirmek” olarak bilinen immediat implant uygulamaları sayesinde aynı gün gülümsemeye devam ederek sosyal yaşamı sürdürmek mümkün olmaktadır.

Uygun hastalara yapılabiliyor

Diş çekimiyle aynı gün uygulanan immediat implant uygulamaları bu işleme uygun hastalara uygulanabilmektedir. Diş çekimi yapılan hastanın implant uygulanacak kemiğinin hacmi ve yoğunluğu erken yükleme için dikkate alınması gereken en önemli kriterlerin başında gelmektedir. İmplantın uygulandığı bölgede yeterli miktarda kemik bulunması, kemiğin sertliği ve yumuşaklığı immediat implant olanağını belirlemektedir. Kemik yapısının yanında implant uygulanacak bölgede enfeksiyon, kist ve lezyon bulunmaması gerekmektedir.

Günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edin

İmmediat implant doğru uygulandığında geleneksel yaklaşıma göre birçok önemli avantajı da beraberinde getirmektedir.

  • Geleneksel implant uygulamasına göre immediat implant uygulaması tedavi süresini 2 ay kadar kısaltmaktadır.
  • Doku proteinleri, implantın özelliği nedeniyle implant yüzeyine hücum ederek çok daha çabuk iyileşme sağlamaktadır
  • Çekim sonrası dişin çevresindeki kemikteki hacimsel kayıplar önlenmektedir. Bu avantajı sayesinde ilgili bölgede daha geniş çaplı implantlar kullanabilmekte ve daha uzun ömürlü tedaviler yapılabilmektedir.
  • Tedavi süresinin kısalması, cerrahi seansının teke inmesine olanak sağlamaktadır. 

CANLI DESTEK