İç Hastalıkları

Kışı sağlıklı geçirmek için bu önerilere kulak verin

Kış aylarında soğuk ve yağışlı günler ile birlikte; gribal enfeksiyon, soğuk algınlığı, bronşit ve zatürre gibi rahatsızlık görülme sıklığı artıyor. Kapalı alanlarda geçirilen zamanın artmasıyla birlikte hızla yayılan gribal enfeksiyonlar, en çok çocuklar ve ileri yaştaki kişileri etkiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek bu hastalıklardan korunmak mümkün olabiliyor.

Detay
İç Hastalıkları

Vücudunuzu Mevsim Değişikliğine Hazırlayın

Memorial Hizmet Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Ali Vardar, sonbahar ve kış hastalıklarından korunmanın yılları hakkında bilgi verdi.

Detay
İç Hastalıkları

Sık Sık Grip Olmanızın Sebebi D Vitamini Eksikliği Olabilir

İyi ve çok yorulmadan çalıştığınız bir işiniz, sorunsuz bir aile hayatınız var. Yaşamınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmek için de birçok önlem alıyorsunuz. Ama tüm bunlara rağmen kendinizi sürekli yorgun ve mutsuz hissediyor, sık sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor, bir türlü iyileşemiyorsunuz. Tüm bu sağlık sorunlarının nedeni D vitamini eksikliği olabilir. Peki vücudunuzun ihtiyacı olan D vitaminini almanın yolunun güneş ışığının yanı sıra; kefir, yumurta ve balık gibi besinleri tüke...

Detay

CANLI DESTEK