Çocuk Endokrinolojisi

Çocuğunuzun Kilo Almasını Engellemek Elinizde

Çocuklarda obezite sorunu bebeklik döneminden itibaren başlayabiliyor. Erken dönemde diyabet, karaciğer yağlanması gibi sorunlara neden olan obezite ileri yaşlarda kalp hastalıkları tansiyon ve bazı kanser türlerine bile yol açabiliyor.

Detay
Çocuk Endokrinolojisi

Çocuklarda Hipotiroidi Büyümeyi Engelliyor

Doğumdan itibaren çocukların gelişiminde büyük rol oynayan tiroid hormonunun az salgılandığı durumlarda büyüme geriliği ve boy kısalığı ortaya çıkabiliyor. Yavaş ve sinsi ilerleyen bir hastalık olan tiroid yetersizliği konusunda ailelerin bilinçli hareket edip, önlem alması gerekiyor. Memorial Hizmet Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Şerare Arbatlı, çocuklarda tiroid hastalığı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Detay
Çocuk Endokrinolojisi

Çocuklarda Şişmanlık Böbrek Yetmezliği Nedeni

Gelişim çağındaki çocukların yeterli ve dengeli beslenmeleri zihinsel ve fiziksel gelişimleri, günlük yaşantıları ve okul başarıları için çok önemlidir. Küçük yaşta kilolu olan çocukların ilerdeki yaşlarda obezite, diyabet, kalp ve böbrek hastalıkları gibi kronik rahatsızlıklara yakalanma riskleri yüksektir. Memorial Hizmet Hastanesi Çocuk Endokrinolojisi Bölümü`nden Uz. Dr. Şerare Arbatlı, çocuklarda fazla kiloların kronik böbrek hastalığına davetiye çıkarabileceğini belirterek, anne babalar...

Detay