Hizmet Hastanesi Migren Cerrahisi


MİGREN CERRAHİSİ İLE MİGREN AĞRILARINIZIN KALICI ÇÖZÜMÜ MÜMKÜN!

Migren, tetikleyici olarak adlandırılan uyarılmış sinir uçlarından kaynaklanır. Yüksek sesler, stres, uykusuzluk güçlü kokular, parlak ışıklar, hatta mevsimsel alerjiler burun içindeki eğrilikler temas noktaları bile migren baş ağrısını tetikleyebilir. İlk seçenek bunlardan kaçınmaktır ancak bunlardan kaçınmak her zaman mümkün değildir.

Uzun yıllar boyunca, ilaç tedavisi özellikle ağrı kesiciler ve antidepresanlar migren için tek tedavi seçeneği olmuştur. Günümüzde ise siniri kalıcı olarak dekompresyon yaparak tetikleyiciyi bölgeyi rahatlatan tedaviler mümkündür. Bunlar botoks ve endoskopik olarakta yapılabilen migren ameliyatıdır. Botoksda hasta cerrahide fayda görüyor mu diye operasyon öncesi yapılabileceği gibi 3- 6 ayda bir tekrarlar yapılmalıdır. Botoksun etki süresi ortalama olarak 6 ay sürmektedir.

Migren cerrahisinde ise hastaların %90'ından fazlasında migrende belirgin iyileşme veya tamamen düzelme görülmektedir. Migrenleri kalıcı olarak ortadan kaldırmak veya büyük ölçüde azaltmak da hayattan daha fazla zevk almak ve hayat kalitesinin düzelmesi demektir.

MİGREN CERRAHİSİNDE NELER YAPILMAKTADIR?

Migren ameliyatı çoğu hasta için ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. Kas veya yağ dokusunu çıkarmak ve muhtemelen migren tetik bölgesindeki siniri rahatlatmak veya ayarlamak için küçük insizyonlar yapılır. Bunlar saç içinden olup 1-2 cm'lik küçük insizyonlardır ve endoskopik olarak cerrahi gerçekleştirilir, böylece bu küçük prosedürden geçen birçok hasta aynı gün veya ertesi gün işe geri dönebilir. Bu prosedürlerde yerine göre endoskopik yüz germe ya da endoskopik sinüs ve burun cerrahileri de beraberinde yapılabilir.

 

Bilgi ve randevu için 444 8 111

Size sunulan ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgi için lütfen form doldurunuz.

Kampanya Formu


CANLI DESTEK